День Європи
З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи . У 2020 році він припадає на 16 травня.
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
А що ми знаємо про Європу? В цій статті представлені найцікавіші факти про її історію та життя.
Європа — це частина світу, площа якої становить понад 10 мільйонів квадратних кілометрів. На її території проживає близько 740 мільйонів осіб, що становить 10% загального населення планети Земля.
Давні греки вважали Європу окремим материком.
35 тисяч років тому на території Європи з’явилася людина сучасного типу.
До цих пір вчені сперечаються про те, звідки в Європу прийшла людина. Згідно генетичним дослідженням, людство з’явилося тут з Індії. Більш поширена версія пов’язує зародження людського роду в Європі з вихідцями з Африки. Ясно одне: не в цій частині світу людство зародилося взагалі.
1/4 частину Європи займають острова.
Європа вважається світовою батьківщиною різноманітних фестивалів. Наприклад, щорічно в Німеччині проходить фестиваль пива Октоберфест, а у Франції — Каннський фестиваль кіно, в Іспанії — Томатина.
Найменша держава на території Європи — це Ватикан. Він же є і містом з безліччю культурних та історичних пам’яток.
Вулкан Етна, який знаходиться на острові Сицилія — найбільший європейський вулкан і один з найактивніших у всьому світі. Згадки про виверження Етни є в найдавніших джерелах ще до нашої ери.
Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії.
Європа — так називається один із супутників Юпітера (на честь персонажа міфології античності).
У грецькій міфології зустрічається ім’я фінікійської принцеси Європи. Стародавні греки вважали, що саме вона дала ім’я континенту.
У Європі немає пустель. Зате клімат в різних країнах теж різний. Взимку може бути дуже холодно, а влітку — жарко. У Великобританії, наприклад, часто йдуть дощі. Через постійні тумани цей регіон негласно називають «туманний Альбіон».
Найбільше місто Європи — Париж, столиця Франції.
Цікаві факти про Європу можуть багато чого сказати про кулінарні пристрасті європейців. Так, відомий у всьому світі майонез придумали французи, морозиво — в Італії, а піцу — в Неаполі.
Дивний факт: спочатку статуя свободи була побудована у Франції, тільки потім передана США в якості подарунка.
Найбільш відвідуваний пам’ятник у світі — Ейфелева вежа у Франції, Париж. Її висота становить 320 метрів.
У Європі зародилося багато світових видів спорту. Наприклад, в Шотландії — гольф.
Багато філософських рухів також пов’язані з Європою: ідеалізм, романтизм, постмодернізм, гуманізм.
Греки мають більше 150 варіантів національного гімну.
В Ісландії в одній з перших країн з’явився демократичний лад правління.
Національна рослина Гренландії — верба.
В одному іспанському місті є пам’ятник печінці.
Ватикан відомий ще й тим, що є країною, практично, з нульовою народжуваністю.
В Італії знаходиться вулкан Везувій, який зруйнував римське місто Помпеї. У наш час він все ще чинний. Останній раз цей вулкан вивергався в 1944 році.
У минулому Середземне море часто висихало.
У країнах континентальної Європи — правосторонній автомобільний рух. Але в Парижі є 350-метрова вуличка, на якій встановлено лівосторонній рух. Це зроблено для того, щоб розвантажити вулиці в годину-пік від пробок .
Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас!