23 листопада - День пам’яті жертв голодоморів 1932–1933 років
Голодомор… Скільки страждань у цьому слові. Живучи сучасним життям, нам подекуди важко повною мірою осягнути глибину трагедії, яку пережили наші співвітчизники у минулому столітті, зрозуміти весь масштаб дії зла і злочинів проти людяності: коли розстрілювали за п’ять колосків, виганяли на смерть запухлих від голоду дітей, забирали у селян останнє, доводили їх до відчаю, смерті, коли країну, яка здавна славиться своєю родючою землею і працьовитим народом, перетворили на суцільну братську могилу безвинних жертв штучного голоду...
23 листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів 1932–1933 років. Напередодні, 21 листопада, в ліцеї-інтернаті пройшла відкрита виховна година «Голодомор 1932-1933рр – біль в серці всієї України» для учнів 5 класу, яку підготував і провів вихователь Залозний О.В. Також в бібліотеці ліцею було організовано книжкову виставку «Скорботна пам'ять 33-го».
22 листопада відбувся ще один виховний захід для учнів 7-8 класів. Класний керівник 7 класу В.В.Шморгун підготував годину-реквієм під назвою «Голодний дух 1933-го…» із запрошенням свідка тих подій, ветерана-педагога Колошко М.Г., 1928 р.н., яка з біллю в серці розповіла дітям про свої враження від подій минулого. Наприкінці свого виступу Марія Гаврилівна сказала: «Вшануймо пам’ять усіх жертв Голодомору – тих, хто загинув, хто терпів, хто постраждав. І нехай подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову!»
Цього ж дня в усіх класах закладу були проведені інформаційні хвилини, присвячені подіям Голодомору 1932-1933 років, а учні 6 класу разом з педагогом-організатором С.А.Кручко відвідали пам’ятний знак жертвам Голодомору і тотоалітарних режимів та поклали до нього символічні колоски.
23 листопада 2019р. о 16:00 пройшла всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Наші учні теж долучилися до неї, запаливши свічку на вікні спального корпусу, згадавши жертв Голодомору-геноциду і вшанувавши пам'ять тих, хто загинув, хвилиною мовчання.
Страшна пам’ять про ті лихі часи живе у кожному з нас. Ми маємо згадувати жертв Голодомору-геноциду, прямо називати винуватців трагедії для того, щоб це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося.
Вічна пам‘ять і вічний спокій душам загиблих від Голодомору-геноциду 1932-33 років!