16 листопада – Міжнародний день толерантності
Останнім часом слово «толерантність» набуло значної популярності і стало міжнародним терміном і важливим поняттям у проблематиці миру. У виховному процесі тема «толерантність» відіграє також велике значення.
У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності і акції «Я відкритий до тебе», а також з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу, з 11 по 17 листопада 2019 року в Шосткинському ліцеї – інтернаті пройшов тиждень толерантності.
Мета проведених заходів - навчити учасників освітнього процесу толерантності в спілкуванні з оточуючими, уміння сприймати та розуміти іншу людину, розвивати культуру спілкування, знайомити із загальнолюдськими цінностями, визначати поняття «людяність», «співчуття», «повага», «милосердя», «вихованість», «толерантність», «співробітництво», розширювати словниковий запас, розвивати гнучкість мислення, а також надати певні знання про можливості виходу з життєвих ситуацій.
До участі були залучені учні 1-11 класів. З учнями 3 та 4 класів відбулась бесіда «Виховання культури толерантності у дітей», з дітьми 1 і 2 класів соціальним педагогом було проведено урок-казку «Злодій і маска», практичним психологом було підготовлено і проведено заняття «Планета толерантності» для учнів 3 класу, «Ми – команда одного корабля» для 2 класу, година відкритих думок «Виховання толерантної поведінки особистості» для учнів 5 класу, заняття з елементами тренінгу «Оминаймо гострі кути!» для 8-9 класів, тренінгове заняття « Людяність перш за все» для 10-11 класів. Також для учнів середньої та старшої ланки було організовано акцію «Дерево толерантності», спрямовану на актуалізацію знань учнів про поняття «толерантність».
Дані заходи сприяли поглибленню знань учнів про толерантність як один із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховання почуття поваги один до одного.