Веселі канікули
На початку Нового року, 2 січня, ми завітали в гості до станції юних натуралістів. Там відбувся майстер-клас по виготовленню української національної іграшки.
Народна іграшка є спадщиною подібно до рідної мови, казки, пісні. Українці, без сумніву, є щасливою нацією, яка попри численні історичні перипетії, війни, голодомори, зуміли зберегти для нащадків пласт традиційної культури – іграшкарство. Ми вже декілька років вивчаємо українську іграшку, але сьогодні ми дізналися про зимових ляльок Лихорадок (Лихоманок) . Та ще навчилися їх виготовляти.
За слов’янською міфологією існувало 13 крилатих сестер – лихорадок. Вони залітали у хату через пічну трубу, вселялися у людей, від чого тих починало трясти, розслаблялися суглоби, ломило кості.. Лихоманкам народ дав назви – Огнея, Трясся, Ломея, Глухея та інші. Для захисту від злих сестер робили ляльок, яких зв’язували червоним шнуром і вішали на стіну біля труби. Вважалося, якщо лихорадка побачить ляльку, то вселиться в неї, а цим захистить людей від хвороби. А навесні, у Чистий четвер чи на Благовіщення, цих ляльок спалювали.
А ще ми навчилися виготовляти лялечку Немовлятко, яка була оберегом для дитини у давніх українців.
Було дуже цікаво познайомитись з традиціями наших предків, відчути дух давнини.
Учні 5 класу