Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 157 чоловік

День пам’яті та примирення

Дата: 12 травня 2021 о 12:19, Оновлено 12 травня 2021 о 12:22
Автор: Король О. П.
196 переглядів

У суботу, 8 травня 2021 року, Україна разом з Європою відзначила День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями. 9 травня відзначали другий з двох Днів пам'яті і примирення, а також Міжнародний День матері.

Від 2015 року указом п’ятого президента Петра Порошенка Україна започаткувала нову традицію відзначення 8 та 9 травня, де замість гордості за перемогу у кривавій війні, людство віддає шану пам’яті полеглим у боях. Інститут національної пам’яті наголошує, що Друга світова війна для України – це, насамперед, історія окупації, оскільки понад 30 млн населення України перебували в нацистській окупації, а загальні демографічні втрати становили 10,4 млн осіб.

До цього дня в Україні щорічно приурочена низка меморіальних та урочистих заходів, однак з урахуванням пандемії їхня кількість та масштабність вже другий рік поспіль значно зменшені.

Через карантинні обмеження середня та старша ланка учнів Шосткинського ліцею-інтернату спортивного профілю весь квітень і першу декаду травня перебували на дистанційному навчанні, тож урочистості до Дня пам’яті та примирення в цьому році торкнулися їх трохи в меншому об’ємі, ніж було заплановано. Та це не означає, що робота в напрямку збереження пам’яті щодо участі України у Другій світовій війні не велась. Дехто з учнів-старшокласників з власної ініціативи відвідав меморіальні комплекси міста 9-10 травня, аби вшанувати пам’ять загиблих воїнів.

Наші діти вже багато років доглядають за братською могилою на міському цвинтарі в Садовому мікрорайоні та територією біля постаменту, встановленому на місці поховання бійців, які загинули в боях за Шостку. Цьогоріч ми теж не залишили гарну традицію і провели акцію «Збережемо пам’ять разом», у рамках якої була приведена до ладу територія біля братських могил силами учнів 4 класу.  Під час акції маленьким ліцеїстам була наведена історична довідка, з якої вони дізнались, що пам’ятник на братській могилі, де знайшли свій останній прихисток 23 військовослужбовця і двоє партизан, був встановлений ще в 1965 році, а у братській могилі, розташованій в глибині кладовища Садового мікрорайону, поховані 28 воїнів-визволителів рідного міста. По закінченні упорядкування території діти вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали принесені квіти до пам’ятників.

Напередодні Дня пам’яті та примирення в кожному класі відбулись тематичні виховні години, усні журнали, уроки пам’яті та звитяги, присвячені страшним сторінкам минулої війни. Для старшокласників та ліцеїстів середніх класів всі заходи відбувались в онлайн форматі. Крім того, протягом травня з метою активізації військово-патріотичного виховання для них відбуватимуться просвітницькі заходи,  міні-лекторії, мистецькі та меморіальні заходи, тематичні зустрічі з діючими військовослужбовцями та учасниками АТО/ООС. Також на протязі травня в бібліотеці закладу працюватиме книжкова виставка «Пам’ятати заради майбутнього».

         Не забули ми і про Міжнародний День матері, який цього року співпав з сумною датою 9 травня. Ліцеїсти-початківці протягом тижня за допомогою своїх класоводів та вихователів готували для матусь подаруночки власними руками, аби вчасно привітати ними найрідніших людей. Також на 14 травня запланована творча майстерня «Подарунок матусі власними руками» для всіх бажаючих – від першачків до майбутніх випускників. Найвдаліші творчі доробки будуть представлені на виставці-вернісажі «Величне і прекрасне слово «Мати»!».

10-11

4-9-1

4-9-2

4

5-9

9-9
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.