Дата: 16 вересня 2020 о 08:34, Оновлено 5 травня 2023 о 14:27

*             *

*

Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія „16 днів проти насильства”. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми – проти насильства».

*         *

*

3 25 листопада по 10 грудня 2021 року в  Шосткинському ліцеї-інтернаті спортивного профілю  була проведена кампанія «16 днів проти насильства». Яка  проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

Були  оформлені  інформаційні стіни «Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок», «Не дай СНІДу шанс», «Міжнародний день прав людини», «Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостіми», «Вшанування пам’яті студенток ,розстріляних у Монреалі».

Також була організована  виставка малюнків «Світ без насильства очима дітей», фотовиставка «Тепло родинного кола». Розповсюджувались пам’ятки «Права свої знай,а обов’язки не забувай», «Протидія насильству».

Проводились    просвітницько-інформаційні заходи щодо Міжнародного дня боротьби за скасування рабства  з профілактики торгівлі людьми "Життя на продаж" та да Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями «З вірою в любов і в милосердя».

Були проведені  розвивальні вправи щодо профілактики насильства: «Загроза насильства. Як діяти?», «Як захистити себе від насильства?» , «Коло вибору», «Мій улюблений світ без насильства».

Профілактичні бесіди на теми «Мої права та обов’зки», «Хто він «волонтер»».

На завершення акції учні переглянули мультфільм про права дитини  та фільм  «Законодавство на варті прав дитини».

Таким чином, проведені заходи, спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей(дітей)  з обмеженими фізичними  можливостями  та хворих на ВІЛ.

261878217-419443786492263-3451063200474462893-n

261958414-294873659316140-8667282376534749260-n

IMG-50b9152704dbdd0cd138723fb886e623-V

IMG-20211129-165741

IMG-20211130-133748

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність(терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності.

Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Щороку у Шосткинському ліцеї – інтернаті спортивного профілю  проводиться Міжнародний тиждень  Толерантності.

В рамках його проведення відбулись такі заходи, як: оформлення інформаційної стіни, «Кульок толерантності», впровадження «Скриньки добрих слів», бесіда «Толерантність врятує світ» (6 кл.), мультурок  «Маленька каструлька Анаталія» (2 кл.), розвивальне заняття «Виховання культури толерантності у дітей» (3 кл.), колективні проєкти «Дерево толерантності» (5 кл.) та «Квітка толерантності» (6 кл.)

Всі ці заходи були проведені з метою вказати на різноманітність, виявити в наших учнів бажання захистити демократичні цінності, права і свободи, можливість відстоювати свої погляди та переконання, вберегти одних від несправедливості та агресії з боку інших.

3815b2a1ace367a152f5f50baa70d67a.md.jpg 6757545fcd2f78bd1da59081bb0c8539.md.jpg 9c12544045d19e031eb62c2a16faf85f.md.jpg e848529cae2befd4a41de36293cf1b3d.md.jpg 6f613947170e2493863194022a7f612c.md.jpg