Міжнародна акція «16 днів проти насильства»
Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня і має на меті висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
З метою захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних жит-тєвих навичок та моделей поведінки, в Шосткинському спортивному ліцеї в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» було організовано та проведено ряд інформаційно-освітніх заходів.
Так, до кожної дати створювались інформаційні стіни з важливою і доступною інформацією, яку було розміщено, відповідно до вікових особливостей, по групам учнів 1-11 класів. Також практичним психологом закладу було підібрано відео-контент для ліцеїстів різних вікових категорій: учням молодших класів були запропоновані для перегляду соціальні відеоролики «Домашнє насильство – не перемога», «Хто він – волонтер?», онлайн -заняття «Що я знаю про булінг?», для середньої ланки пропонувались відео «16 днів проти насилля», «Запитай у психолога», а для старшокласників – відео «Що таке знецінення?», відео-уроки «ВІЛ/СНІД», «Шляхи передачі ВІЛ та заходи профілактики», «Міжнародний день захисту прав людини» тощо. Щоденно для учнів середньої та старшої ланки пропонувались відео «Психологічні хвилинки» з різноманітними вправами і техніками їх виконання для подолання страхів та нерішучості, а для молодших учнів - онлайн-пам’ятки « Про булінг для дітей», «Про кібербулінг для дітей», «Безпечна поведінка з незнайомцями» тощо.
Соціальним педагогом закладу в рамках акції було запропоновано для перегляду інформаційний ліфлет для педагогів «Як уберегти дитину від насильства?», відеоролик «16 днів активності проти гендерного насильства», онлайн - гра «Що я знаю про кібербулінг?», презентація для учнів «Що таке насильство?», онлайн-презентація «СНІД. Подумай про майбутнє», розвивальне онлайн-заняття «Як не стати жертвою торгівців людьми», лекторій «Подорож у країну «Прав дитини», онлайн-бесіда «Права дітей в казках», проведено інформаційну кампанію до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями «Всі різні - всі рівні».
Педагог-організатор створила презентації: «Ми проти насилля», «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом» для старшокласників, «Скажемо насиллю «СТОП!»», «СНІД» для учнів середньої ланки, «Про СНІД», «Відкрий свої очі!» для молодших школярів, а також запропонувала для проведення класним керівникам та вихователям бесіду про ВІЛ/СНІД для дітей 6 -7 років.
Класними керівниками та вихователями в кожному класі протягом всієї акції проводились години спілкування, інформаційні хвилинки, бесіди, конкурси малюнків, диспути з відповідної тематики, а саме: « Я всіх люблю і поважаю, нікого я не ображаю!», «Вміння уникати конфліктів», «Ми проти насильства. Ми за дружбу і доброту», «Світ без насильства», «Як захиститися від кривдника в школі і дома», « Не допускай насилля над ближнім», «Мій улюблений світ без насильства», «Як правильно дружити», «Насильство, як його уникнути», «Спілкування в підлітковому середовищі», «Бережи життя», «Діти і злочин», «Взаємоповага - основа людських стосунків», «Протидія гендерному і домашньому насильству», «Відмова від небезпечних пропозицій», «Вони такі ж як і ми!», «Відмова від домінування зла і насильства», «Булінг в учнівському середовищі: хто провокатор і як йому протистояти?», «Насильство, як соціальна проблема суспільства», «Принципи і цінності сучасної молоді», тощо.
До відома наших учнів була доведена інформація про чат-бот «#ДійПротиНасильства», створений у співпраці МВС України з ХНУВС та НПУ, ліцеїстам було запропановано для закріплення знань пройти невеличке відео-опитування «ВІЛ/СНІД: правда чи фейк» та «Перемогти ВІЛ».