Тиждень української мови та літератури
Уже традиційно у перші тижні листопада в закладі урочисто проходить Тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який відзначають 9 листопада всі українці світу.
Єдиний скарб–у тебе мова
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П.Куліш
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою та проходила в дистанційній формі. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формували відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачували словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Вчителі української мови та літератури підготували дуже багато цікавих завдань до Тижня. Усі бажаючі учні прийняли онлайн-участь в написанні ХХІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, дев’ятикласники здійснили онлайн-подорож в історію виникнення писемності. Для учнів 8-11 класів була проведена онлай- вікторина під назвою « Мова–скарб народу». Учні 5-7 класів здійснили віртуальну мандрівку «Сторінками рідної мови» та взяли участь в інтерактивній грі “В пісні наша сила” та “В гостях у казки”.
Серед учнів 5-7 класів було проведено конкурс колажів “Мова–серце нації”.
Учні 8 класу мали можливість перевірити свої знання та вміння в квесті «Покращуй свою грамотність».
Учні 8-11 класів взяли участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі “Мова моєї країни”.
Усі учні прийняли участь у заходах присвячених Тижню української мови та літератури. Найактивніші діти отримали гарні подарунки—оцінки .
Українська мова могутня, глибинна. І кожне слово має свій відтінок: сум, радість, гумор, щедрість, щирість. Мова розчулює, закликає до боротьби, клекоче у ненависті до зла, несправедливості, насильства. Тож бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності.