Шевченківські дні в спортивному ліцеї
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 207 річницю з дня народження великого українського поета.
Ім’я Тараса Шевченка стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь.
До роковин від дня народження Тараса Шевченка по всій Україні відбуваються творчі вечори, поетичні читання, проходять наукові конференції, «круглі столи», олімпіади, присвячені великому Кобзарю. Не став виключенням і наш спортивний ліцей - протягом 9-10 березня 2021р. в стінах закладу проходили Шевченківські дні.
Кожен урок української літератури 9 березня розпочинався з інформаційної хвилини й декламування поезій Кобзаря. Серед учнів 3-6 класів був проведений конкурс на кращу ілюстрацію до творів видатного поета, роботи-переможці зайняли почесне місце на виставці в бібліотеці.
Для учнів 2, 4 та 5 класів було проведено фестиваль літературного читання творів Шевченка. Ліцеїсти 7 класу за допомогою вчителя мистецтва здійснили віртуальну подорож до картинної галереї та познайомилися з творчістю Шевченка-художника.
Незвичними виявилися заходи для старшокласників. Учні 10 класу відвідали бібліотечний урок-презентацію «Світова слава генія», де познайомились з Шевченком-офортистом (академік гравюри - один із перших в тогочасній Російській імперії, автор багатьох офортів на класичні та власні сюжети), Шевченком-художником (випускник Петербурзької академії мистецтв, автор чималої кількості олійних полотен, в тому числі портретів та автопортретів, акварелей, малюнків), Шевченком-просвітителем та громадським діячем (своїм коштом склав та видав «Буквар» для недільних шкіл, планував видати також граматику, арифметику, географію; брав участь у підготовці першого номеру журналу «Основа»; популяризатор класичного мистецтва серед простого люду), Шевченком-новатором (основоположник нової української літератури; втілив у поетичній формі норми народнорозмовної мови, котрі стали основою для створення української літературної мови).
Не менш цікавою стала і аудіо-вікторина «Вічне слово Великого Кобзаря» для учнів 11 класу. Майбутнім випускникам пропонувалось прослухати відомі уривки і назвати твір. Ліцеїсти мали змогу почути відомі шевченківські рядки у виконанні народного артиста України Богдана Козака, заслужених артистів України Олени Баша та Олександра Норчука, повторити разом з ними безсмертні поетичні твори великого Кобзаря.
Протягом тижня в бібліотеці закладу працює виставка-огляд найпопулярніших збірок Т.Г.Шевченка і кращих ілюстрацій до його творів, всі учні мають змогу ознайомитись з маловідомими фактами життя та творчості Кобзаря.
Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу, а знане й далеко за межами рідного краю. Тож не забуваймо його і ми!