27січня - Міжнароднийдень пам'яті жертв Голокосту
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році.
Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйони євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Три мільйони осіб було вбито в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, решта були вбиті іншими методами, померли від голоду, виснаження, примусової праці або екстремальних життєвих умов, в яких вони були змушені перебувати.
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у багатьох країнах світу відбуваються меморіальні, поминальні заходи. Світова спільнота не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля щодо окремої групи людей.
Не став виключенням і Шосткінський ліцей-інтернат спортивного профілю, в якому педагоги докладають чимало зусиль для того, щоб учнівська молодь ніколи не забувала про ті страшні часи і, головне, щоб ніколи не допустила в майбутньому повторення цього жахіття.
Протягом тижня в нашому закладі відбувся ряд тематичних заходів, присвячених Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, а саме:
* на протязі 25 – 27 січня в кожному класі були проведені тематичні інформхвилинки;
* за сприяння вчителя історії на другому поверсі навчального корпусу оформлено інформаційну стіну «Голокост: невідомі віхи історії»;
* силами учнів-старшокласників були виготовлені символічні букети з сухоцвітів для покладання до пам’ятного знаку;
* 27 січня учні 7 і 8 класів вшанували пам’ять жертв Голокосту, відвідавши міський цвинтар і поклавши виготовлені букетики до пам’ятного знаку;
* протягом тижня в бібліотеці закладу функціонувала виставка-вшанування «Трагічні сторінки історії».
На сьогодні, Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ травматичної події для всього людства.