Вшанування жертв Голодомору
День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. В 2020 році цей день припав на 28 листопада.
Голодомор в Україні 1932-1933 років не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом проросійські історики. «Смерть через голод» стала наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Він став покаранням українців за їхній спротив колективізації сільського господарства і небажання перебувати під владою Росії. Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим.
З метою гідного вшанування жертв вчиненого комуністичним режимом геноциду Українського народу в Шосткинському ліцеї-інтернаті спортивного профілю щорічно проходить ряд заходів. Цьогоріч напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору класними керівниками та вихователями були проведені уроки пам’яті, інформаційно-просвітницькі заходи, тематичні виховні години, а саме: «Не згасне в серці пам’яті свіча» (7 кл.), «Голодомори України» ( 5 кл.), «Голодомор-геноцид 1932-1933» (9 кл.), «Пам’ятаємо кожне зерня…» (11 кл.), «Голодомор на Сумщині: геноцид очима селян» (6 кл.), «День пам’яті жертв голодомору» (1 кл.), «Голодомор 1932-1933рр.» (2 кл.), «Згадаємо голодні ті роки!» (8 кл.), «87-мі роковини Голодомору» (3 кл.), «Найстрашніший злочин проти української нації» (4 кл.).
В навчальному корпусі закладу було оформлено інформаційну інсталяцію «Голодомор мовою цифр і фактів», в бібліотеці ліцею протягом тижня працювала тематична добірка публікацій «Скорботна пам’ять 33-ого».
Саме в День відзначення скорботної річниці наші учні пройшли жалобною ходою до міського цвинтаря у Садовому мікрорайоні, де відбулось покладання квітів та композицій із житніх і пшеничних колосків до пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932 – 1933років.
28 листопада, у суботу, ліцеїсти хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодоморів, а також долучились до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку», встановивши і запаливши свічки на підвіконні як символ пам’яті про вбитих голодом.
Голодомор 1932-1933 років – один з найстрашніших злочинів проти людства. Пам'ять про ці жахливі події стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу.