День Вишиванки
Одягну я зранку білу вишиванку,
Заплету у косу я червоний мак,
Вмиюся росою з зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень,
Бо сьогодні свято (українці знають!),
Й весело святкують вишиванки День !!!
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато людей люблять її за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно виникло у Чернівцях в 2006 році. Ініціатор свята - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка, будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно. Воно відзначається в третій четвер травня і у 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.
З кожним роком свято вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не лише в нашій країні, а й на планеті.
У День вишиванки всі, від малого до великого, вбираються і вирушають у своїх справах. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.
Як же відзначити День вишиванки в умовах карантину? Ми вирішили зробити сімейну фотосесію. Для цього заздалегідь запропонували родинам наших учнів та співробітників зробити або вибрати тематичні світлини у традиційному вбранні, аби провести своєрідний онлайн-флешмоб. Дякуємо всім, хто долучився до цієї ідеї, а чи вдався наш задум – судити вам!
Найактивніша родина Роп'яків вітає всіх з Днем вишиванки!